| dorin1995 a întrebat:

Am achizitionat un laptop Acer aspire
problema este ca nu se activeaza wifi ul nici la dumnezeu
am instalat driverele corect.
am verificat setarile de energie.
in device manager apare instalat corect driverul.
de pe tastele de activare nu mi se aprinde nici un beculet. apas dar in zadar.
o rezolvare?

5 răspunsuri:
| MariaShk1 a răspuns:

Instaleaza din nou windows. am avut si eu o problema asemanatoare si dupa a mers

| Broo22 a răspuns:

Da, descarca asta: http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/net_down_en.php
si instaleaza-l la fel pateam si eu pe Acer aspire e15.
Sper sa-ti fie de folos

| Starboy_Ovidiu_1992 a răspuns:

Daca ai instalat diverele corect ai putea avea problema cu wifi de la laptop. mult succes

| relian a răspuns:

Poate ca este defect wifi, asa ca degeaba instalezi tu drivere daca ala e defect.Am intilnit si eu o singura data un wifi defect la laptop, dar atat doara unu, de auzit nu prea am auzit, dar se pare ca se mai intimpla.Deci mai mult ca sigur wifi ala este defect si va trebuie sa-l inlocuiesti.
Ca idee macar calculatoru il vede? Ar trebuie sal vada ca este o piesa, sau un circuit bord, deci trebuie sal vada si sa zica ca n-ar avea driver.La mine nu vedea nici un wifi nimci si de acolo am dedus ca este defect.Am luat altul de pe ebay l-am pus si imediat la si vazut.Bine acum depinde ce ai tu acolo.Macar cauta pe ebay sa ai idee cam cat costa un wifi pentru laptopul tau.
Iara dzeu nu te poate ajuta nicicumlaughing tot tu va trebuie sa dai bani sa pui alt wifi.

| NGheorghe a răspuns:

Sunt mai multe feluri de standarde wifi ca 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n or 802. 11ac.
Sunt in ordinea apariției, tot așa creste si debitul, iar a si b nu se mai fabrica.
Nu poți sa conectezi, de exemplu: "n", la celelalte.