| lamafina1337 a întrebat:

Am conectat al doilea monitor la PC si imi scrie " no video input" la cel de al doilea monitor.
Placa video duce, e un gtx 1050, monitoarele sunt bune, le am incercat si pe alt pc, si acum 2-3 luni le mai conectasem o data si mergeau ambele, acum doar main monitor, pot sa misc foldere in al doilea monitor doar ca nu imi apare imaginea. ajutor plz

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Intrii in setarile video si alegi sa se vada acelasi imagine pe ambele monitoare.
Acum reglajul este pe doua parti de imagine, separate pe cele doua monitoare.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Folderele nu sunt imagini?
Daca se vad folderele pe acel monitor, atunci nu-i configurat bine placa video.

| kirarin a răspuns:

Stiu ca deja ai incercat sa gasesti o solutie dar ai incercat sa pui monitorul 1 unde normal puneai monitorul 2 sa vezi daca nu e de fapt problema la acel port care e posibil sa fi aparut recent, chiar daca acum cateva luni iti mergea. ce porturi ai?
"no video input" inseamna ca monitorul nu primeste semnal de la placa video. e ca si cum ai deschide monitorul, nefiind conectat decat la priza.

| lamafina1337 explică (pentru Bula):

Foldere ma refer la toate chestiile le pot muta pe celalat monitor, shortcuts, muzica, ai vreo idee cum sa configurez placa video?

| lamafina1337 explică (pentru kirarin):

Hdmi si dvi, da am incercat si varianta ta, aceiasi chestie, al doilea monitor "no video input "

| kirarin a răspuns (pentru lamafina1337):

Cam slabut dvi. oricum, buba ar fi ca portul in care conectezi cel de al doilea monitor sa nu functioneze cum trebuie. Cauta driverul potrivit pentru placa video de pe site-ul producatorului, poate e ceva legat de setari ori sa nu fie versiunea driverului compatibila cu pc-ul tau.
De asemenea se cunoaste ca o reinstalare a windowsului, recomand win10, sa rezolve anumite ‘neclaritati’ ale sistemului (nu o lua ca pe o solutie doar o alternativa disperata)

| lamafina1337 explică (pentru kirarin):

Nah, windows 10 am, driverele full, trebuia sa ma joc un pic la setarile din placa video

| kirarin a răspuns (pentru lamafina1337):

Credeam ca e ceva mai complex de atat raised eyebrows