| Andreyt112 a întrebat:

Am fost azi într-un service sa imi pun placa video, dupa ce am ajuns acasă am conectat tot si am aflat drumul la pc dupa pe monitor imi apărea ""No input video"" dupa ""Enter sleep mode"". De ce imi apare așa?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pentru că placa video nu scoate semnal. Dacă ai și placă on-board, dezactiveaz-o din BIOS.

| Andreyt112 explică (pentru mihai69):

Si cum vad asta, adica cu vad daca e on board

| Andreyt112 explică (pentru mihai69):

Păi faza e că la el mergea

| mihai69 a răspuns (pentru Andreyt112):

Placa on-board are conectorul lipit direct pe placa de bază.
Dacă la ei mergea, posibil să se fi mișcat din soclu. Verifică să stea cum trebuie (apasă ușor pe ea, dacă ai acces în carcasă).
Altă posibilitate este ca placa asta nouă să aibă două ieșiri și tu te-ai legat la cea inactivă. Schimbă cablul în cealaltă „mufă".

| Andreyt112 explică (pentru mihai69):

Adică mufele alea care vin din sursa?

| mihai69 a răspuns (pentru Andreyt112):

NU; vorbeam despre cablul video, care se pune într-unul din conectorii de pe panoul metalic din spatele PC-ului.

| Andreyt112 explică (pentru mihai69):

Nu cred ca are treaba cu ala