| WW2K18 a întrebat:

Salutare, am incercat sa conectez al doilea monitor cu un cablu VGA, l-am conectat dar arata no video input.
**dau funda**

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca te referi ca vrei sa conectezi doua monitoare la placa video, incearca sa vezi ce intrari/iesiri ai, daca ai vga cu hdmi (cel mai probabil), porneste totul cu cablul vga intai, apoi introdu monitorul pe hdmi; incearca totodata diverse versiuni (sau preferabil cele mai noi drivere):
https://www.nvidia.com/download/find.aspx

| mihai69 a răspuns:

Detalii? placa video (modelul exact), setări afișare din sistemul de operare...

| WW2K18 explică (pentru mihai69):

GT 1030

| WW2K18 explică (pentru mihai69):

L-am conectat la placa de baza

| mihai69 a răspuns (pentru WW2K18):

Stai așa - vrei să spui că ai două ieșiri video, una pe placă video (GT 1030), și alta integrată?
În cazul ăsta, nu ai ce face - nu le poți folosi simultan.

| KlaudiuRad a răspuns:

Daca iesirile video nu sunt la aceeasi placa video nu poti folosi doua monitoare. Si trebuie sa setezi din setarile placii video ca vrei sa folosesti si al doilea monitor. Poti sa clonezi imaginea sau sa o extinzi ca sa ai ca un singur monitor mai lung.