| CatalinnKta a întrebat:

Am copiat un fișier shortcut pe stick și am instalat Windows-ul din nou, iar acum nu pot deschide fișierul. Când îl accesez mă întreabă dacă vreau să îl șterg. Există vreo soluție să pot recupera elementele din folder? Fundă

3 răspunsuri:
| eDyGaMe a răspuns:

Trebuia sa nu pui pe stick shortcut, acum nu cred ca mai poti recupera ceva

| AntonioPanda22 a răspuns:

Trebuia sa bagi executabil.exe nu.Ink short Scut sad
Daca ai dat reformat la pc nu mai ai shanse mari sa recuperezi ce aveai acolo!

| dannyel86 a răspuns:

Shortcut-ul e, asa cum spune si termenul, o scurtatura pentru un fisier sau folder plasat in alta parte. Ca sa poti folosi shortcut-ul, ai nevoie si de fisierul sursa, care trebuia pus pe stick. Cand ai reformatat Windows-ul, fisierul original a fost sters, iar shortcut-ul nu mai reprezinta pe nimeni. De aceea nu se poate deschide.