| Cojocaru_Bogdan_1999 a întrebat:

Salut, doar ce am instalat un update major (sa instalat automat) la windows 10 si a aparut un fisier windows.old ( se poate vedea in imagine): https://postimg.org/image/9zllwh7wh/... Acum nu stiu daca sa sterg fisierul sau nu ca de obicei cand instalam windwos cu power iso, direct din windows fara stick sau dvd aparea acel fisier windows.old, care trebuia sters.Sa sterg folderul sau nu?

4 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Daca a fost upgrade de la 8.1 la 10 atunci acel folder contine imaginea de 8.1 si daca nu ii faci downgrade la 8.1 se va sterge dupa o luna.
Daca ai instalat win 10 peste alt windows atunci de acolo e.
Ca s-a il elimini in siguranta ai aici un ghid: http://www.cnet.com/......indows-10/

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Pai nu e numaidecit s-a il stergi. Uita-te cita memorie ocupa, daca nu te deranjeaza citiva Mb in plus pe calculator lasa-l, dar eu sunt convins ca ai foldere de zeci de Gb in plus ce nu le folosesti si nici nu stii de existenza lor pe disc deci nu cred ca inca citiva Mb iti vor cauza probleme.Eu vred ca e mai bine s-a il lasi, cine stie poate iti va trebui vreun dosar.

| Cojocaru_Bogdan_1999 explică:

Pana sa se faca update-ul nu era acel folder.

| Cojocaru_Bogdan_1999 explică:

Mentionez ca hard-disk-ul meu era gol inainte sa instalez win 10 de pe stick