| GinelBGM a întrebat:

Am cumparat de curand un laptop Asus dintr-un magazin Altex. Are windows 10 si vreau sa il schimb cu windows 7. Pot face asta cat timp este in garantie?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Poti face ce vrei tu cu laptopul tau, fi doar sigur ca suporta windows 7 si totul e ok. Cel mai probabil, ca sa te taxeze in plus sau situatii de genul, laptopul iese din garantie, daca se strica ceva exista o posibilitate sa dea vina pe tine, "din cauza softului". Dar nu se intampla mereu asa.

| doctorandus a răspuns (pentru CM7YRE):

Garantia se da pe hard, nu pe soft. Dar e o prostie sa schimbi un Windows cu licenta pentru unul piratat.

2 răspunsuri:
| MortalX a răspuns:

Cel mai probabil cred ca poti (nu am avut o asemenea problema deci nu sunt 100% sigur). Insa de ce trebuie sa schimbi windows-ul?