| Necunoscutu92 a întrebat:

Am cumpărat pentru Placa de baza o plăcută de ram pe frecventa 1333 dar daca mai cumpăr o alta plăcută pe frecventa de 1600 are ceva placa mea de baza suporta ambele frecvente are ceva daca sunt de frecvente diferite

4 răspunsuri:
| combativul a răspuns:

Depinde ce ddr este

| Frank51 a răspuns:

Ambele placute for rula la frecventa mai mica, adica 1333.

| Necunoscutu92 explică (pentru combativul):

Ddr3

| Ensiferum a răspuns:

O sa ai parte de blue screen din cand in cand, la fel am facut si eu cu aceeasi confguratie si am facut tot felul de teste software si nu am putut scapa de blue screen. Va merge mai bine da in unele jocuri la un momentdat o da iti dea blue screen.Si am mai facut experimentul asta si la altcineva.