| Mihaita15 a întrebat:

Am cumparat un produs de la Altex,vreau sa il returnez, am gasit un produs asemanator la alt magazin.Ce motiv sa scriu si in cat timp primesc raspunsul inapoi.E prea mult 14 zile, cu aproxumatie

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti returna produsul in 14 zile, fara sa explici. Deci si in ziua primirii il puteai returna. Banii, insa se vor returna in 30 zile de cand ajunge produsul la ei. Ce inseamna "aproxumatie"?

| Mihaita15 explică (pentru Salontanul):

Produsul a fost achizitionat dintr un magazin Altex, fara transport.Ei au zis ca dureaza maxin 14 zile ca sa primesc raspuns daca primesc bani inapoi sau nu dar trebuie sa las la ei produsul.Nu mi se pare ok ca chiar daca nu accepta sau accepta tot trebuie sa vin la ei.

Bula
| Bula a răspuns:

Altex - cica - plateste de doua ori diferenta, daca gasesti in alta parte mai ieftin produsul!
Fotografiaza produsul din acel magazin (sa se vada si pretul) si cere-ti banii de la Altex! happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Mihaita15):

Daca a fost achizitionat din showroom nu ai dreptul la returnare, conform legii. Deci depinde de ei si de bunavointa lor.