| LuckyFf a întrebat:

Am dat recent comanda online de o tableta la Altex. Acolo scrie ca in perioada de Black Friday livrarea se va face intr-o saptamana lucratoare. A trecut o saptamana si nu a primit comanda la dominiciu. Imi poate explica cineva ce s-a inamplat?

12 răspunsuri:
| Dangerfull a răspuns:

Pai poti sa specifici cum adica ai platit deja sau e prin ramburs, e Fancurier sau Urgentcurier?

| CinevaNou a răspuns:

Ce-ar fi sa-i intrebi pe ei? ma gandesc ca ei ar trebui sa stie, nu noi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai in primul rand nu a trecut o saptamana lucratoare de vineri, si in al doilea rand nu crezi ca dand un telefon la ei o sa lamuresti mai simplu problema decat intreband pe net?

| Silent3025 a răspuns:

Ti-a facut sigur calculul cum trebuie? Oferta (maxima) Black Friday de la ALTEX a fost pe 21 Noiembrie.Tu pe 21 ai dat comanda?
Citez de pe site: "In perioada sarbatorilor de Paste, de iarna, sau a evenimentului Black Friday, durata maxima de procesare a unei comenzi poate creste pana la 7 zile lucratoare." deci 21+7=28,apoi cred ca trebuie sa scazi si ziua de 22 si 23 (adica sambata si duminca) fiindca nu sunt lucratoare (cel putin duminica nu este lucratoare ).

| LuckyFf explică (pentru Silent3025):

Am dat comanda pe 20 joi, inainte de Black Friday.

| LuckyFf explică (pentru Dangerfull):

Fancurier. Ma nedumereste faptul ca totusi nu am primit nimic.

| LTAA a răspuns (pentru LuckyFf):

N-ai un numar de telefon, ceva? SUNA-I.

| AtomiculXXX a răspuns:

Au spus peste tot, sunt mici probleme zilele astea cu livrarile ca au vandut foarte multe produse si dureaza mai mult pana le pot livra pe toate. Saptamana viitoare o sa-ti ajunga sigur.

| LuckyFf explică (pentru AtomiculXXX):

Multumesc.

| Robert_Tăicuțu_1995 a răspuns:

Stai linistit nu o sa-ti ajunga prea curand, eu am dat comanda de un Allview p6 life in data de 15.11. 2014 si nici in ziua de azi nu a venit, am tot sunat la ei si mi-au zis"telefonul va veni maine sau poimane ce-l tarziu" ce crezi? Nu a venit! Am fost de unde am cumparat telefonul si astia mi-au zis ca nici nu a plecat coletul de la ei, pe urma suna la firma de curierat(nemo) aia cica "noi avem 2 camioane in fiecare zi la altex nu are cum sa nu-ti incarce pachetu"Asa ca eu iti zic sa mergi la ei sa anulezi comanda si sa-ti iei banii inapoi

| LuckyFf explică (pentru Robert_Tăicuțu_1995):

Linistita* Si plus am primit un mail, au zis ca in perioada 2-3 decembrie ar ajunge coletul.

| Robert_Tăicuțu_1995 a răspuns (pentru LuckyFf):

Chiar te rog sa-mi spui daca-l primestiwinking