| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am dat comanda de pe altex de un laptop fix acum o săptămână, pe 18. Nici acum nu am primit vreun email sau alt mesaj de la ei. Sambata plec la facultate si as avea nevoie de laptop destul de urgent. Le-am facut un ticket si mi-au zis ca produsul necesita verificari in plus din cauza disponibilitatii desi cand am dat comanda sunt FOARTE sigura ca era "in stoc". Am sunat la relatii cu clientii si operatorul nu a stiut/putut sa ma ajute cu nimic. Pe site scrie ca livrarea comenzilor facute in timpul sărbătorilor, black friday sau alte campanii si subliniez alte campanii, dureaza intre 7-10 zile. Eu am dat comanda in timpul unor zile numite extra weekend care au durat de pe 16 pana pe 18 luna asta. Oare din cauza asta dureaza atat comanda mea? Sunt putin ingrijorata. Nu as vrea sa renunt la comanda deoarece laptopul este super bun pentru pretul la care am reusit sa il prind. A mai patit cineva asa? Aveti sfaturi? Pe aplicatie scrie "comanda confirmata integral" asta ce inseamna? Ar trebui sa fie vreo problema cu disponibilitatea daca e deja confirmata integral?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Stai linistita, nu cred vei avea nevoie de laptop chiar din prima saptamana de facultate, deci asteapta pana cand vine comanda (sigur ajunge pana sambata), fara stres.Succes.

| elisze a răspuns (pentru dullcat):

Mulțumesc! am reusit sa sun la call center si mi-au zis ca momentan imi cauta un produs nou sigilat ca sa imi fie trimisa comanda. sper sa gaseasca si sa nu ma trezesc ca o anuleaza sau ceva...