| c0pil1n a întrebat:

Am descarcat msi afterburner. (i5 9400f cu rx580 8gb)
Am rulat pubg si mi-a idicat urmatoarele lucruri:
cpu-55 grade/ 35-50% usage.
gpu-65 grade/90-100% usage.
Am rulat si league of legends:
cpu-50 grade/20-30% usage
gpu-60 grade/35-50% si cateodata ajunge la 80%
Banuiesc ca din cauza placii video primesc stuttering des in jocuri.
Cateva solutii si idei ca nu inteleg de ce ajunge placa video la 100%?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba-i pasta la gpu. Pune un mx4 sau ceva, sigur va fi mai bine

| Sekim a răspuns:

PUBG este un joc complex ce solicita mai mult placa video. Nu exista absolut nicio problema daca placa ta video sta in 100%, asta inseamna ca functioneaza la potential maxim. Daca ai probleme cu FPS urile, nu este de la usage ul placii video.
Problemele cu stuttering pot aparea din mai multe motive : 1. rezolutie, 2. V-Sync, 3. Setari prea ridicate, 4. Driver GPU, 5. Internet. Incearca sa inchizi procesele din fundal cand te joci, sa scazi grafica si sa vezi daca mai ai lag.