| Trollerul a întrebat:

Am facut o prostie maxima, am un iPhone 3GS si am vrut azi sa ii fac update la iOS 6.1.6, este update official, asa ca am conectat telefonul la laptop si am facut update-ul prin iTunes, mi-a dat o eroare si daca voiam sa fac update trebuia sa ii sau reset la telefon sa imi stearga tot, am facut asta si acum cand aprins telefonul imi scrie iphone si il deblochez, ma pune sa aleg limba, tara si cand sa se activeze nu merge, zice ceva de un server si nu am ce sa-i fac, telefonul avea jailbreak si nu stiu daca era sau nu neverlock, pot sa il mai salvez?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred dar eu zic sa il duci la un service gsm

| Danyhelpevery a răspuns:

Nu ai facut nici o prostie la fel am patit si eu simi l-am facut acasa uite iti dau un video dar vezi ca o sa trebuie sa iei ce iti spune in descriere mai ales ios 6.0 k poftim linkul de video:
https://www.youtube.com/watch?v=8KmwoB7ggWI
iar pentru ati creea cydia repeti operatiunea