| rrrrr77777 a întrebat:

Am inlocuit memoria ram cu un kit de 2 memorii si dupa aceea nu a mai pornit pcul. Am introdus iar memoria pe care o aveam initial si tot nu porneste. Care ar putea fi problema?

2 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Memoria sau slotul, sigur ai doua sloturi pune memoria veche pe rand in cele doua sloturi apoi incerci cu fiecare pe rand alea de le ai cumparat.La memoriile RAM conteaza frecventa si latenta acel CL care reprezinta viteza de raspuns trimisa de ram la procesor
Ai totul aici despre memorii
https://www.google.com/......tau/%3famp

| Zuzu1991 a răspuns:

Reseteaza bios-ul e undeva un jumper, sau cauta pe net modelul placii de baza urmat de cmos reset
daca tot nu merge, atunci felicitari, s-a ars, ai pus memorie nepotrivita...