| SerbanElyan a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta si am primit niste raspunsuri eronate. Sa o formulez altfel:

Eu am o pagina pe facebook (subliniez, pagina). As vrea sa ii schimb url-ul pentru ca acesta nu este unul foarte bine ales. Am incercat dupa cum stiam eu si nu a mers. Apoi am incercat cum scria in topicul "help" al facebook-ului ( http://www.facebook.com/help/409473442437047/ ).

From the top of your Page, click Edit Page
Select Update Info
Click Change username in the Username section
Enter a new username and click Check Availability
If the username you want is available, click Confirm to save it

Cand vreau sa dau click pe acest "Change usermane (in the username section) nu... nu este. In acea sectiune, la mine scrie "Acum puteti redirectiona oamenii catre www.facebook.com/eclipsesuperstunt. Learn more."

Si din acest "Learn more" sunt redirectionat catre: http://www.facebook.com/help/409473442437047/

Si nu fac nimic. Ma invart in cerc. Ceum as putea sa schimb url-ul de la PAGINA?

2 răspunsuri:
| cryssu2008 a răspuns:

Te duci pe linuta de meniu din dreapta sus, apoi setarile contului - nume de utilizator ( si dai click pe editeaza) si scrii ce vrei tu, de ex: facebook.com/serbanell

| SerbanElyan explică:

Cryss, am spus ca nu vreau sa schimb adresa de la profil. E ceva neclar. Eu vreau sa schimb adresa de la pagina mea, nu de la profil...