| c0pil1n a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor.
Folosesc penultimul driver de la o placa video amd rx580 8 gb si nu am intampinat probleme in jocuri.
Doar ca si-a dat update singur si a trecut la un model mai nou aparut anul acesta in luna ianuarie.
L-am incercat dar am decis sa-l pastrez pe cel vechi deoarece se misca mult mai ok.
Acum am sters driverul cel nou si l-am reinstalat pe cel anterior. Doar ca dupa ce il instalez functioneaza perfect tot si dupa ce ii dau un restart sau inchid pc-ul si il pornesc mai tarziu am drop frame-uri scurte. Si freeze chiar daca am 170fps+.
Am dezinstalat si am reinstalat din nou driverul si a functionat din nou perfect dar daca dau un restart la pc si incerc sa joc acelasi joc intampin drop frame-uri. Are idee cineva de ce face asa?
Mentionez ca driverul nu isi da update la restart. E acelasi driver.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sterge driverul din device manager, mergi pe site la ei si cauta o versiune mai veche

| brrrrrrrrrghe a răspuns:

Ai incercat sa iti faci update la drivere?