| c0pil1n a întrebat:

Am nevoie de un sfat va rog.
Am un i5 9400f cu rx580 8gb si 16 gb ram.
Problema este ca eu joc doar un singur joc "league of legends"
Ideea e ca sunt momente in care imi merge si se misca foarte foarte bine in 150+ fps pe medium-high dar sunt si perioade cand se misca mai greoi parca si cu drop frame-uri.
Cand intru la amd radeon software imi apare la sectiunea "gaming" >- Performance Grade. De exemplu acum imi apare Performance grade : Excellent si Average >Fps 171. 4fps
Dar sunt momente in care la Performance grade apare : Optimal si la average fps > 65 fps. Si cand imi apare asa atunci incep drop frame-urile.
Aveti idei de la ce poate sa fie? Si de ce sunt meciuri in care imi merge perfect si sunt meciuri in care se misca oribil

3 răspunsuri:
| Skarr a răspuns:

Ești sigur că nu se supraîncălzește placa video sau procesorul?

| c0pil1n explică (pentru Skarr):

Asta nu stiu. am sa descarc un program sa vad temperaturile.

| Shiniigamiy a răspuns:

La configuratia care o are la pc ar trebui sai mearga 5 lol-uri pornite simultan, parerea mea este ca ti sa bulit windowsul sau driverele eu zic sa le reinstalezi pe amandoua.