| Pinkvanilla9 a întrebat:

Am nevoie de un telefon de preferat Huawei, Apple sau Samsung care sa fie sub bugetul de 1500. Cel mai important aspect este că îl vreau cel mai mult pentru poze.Vreau claritate și precizie sa nu am probleme cu el. Ceva păreri?

9 răspunsuri:
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Iphone 5s nou si 6 la mana a2a sunt mi se par foarte convenabile. Desigur daca nu te intereseaza prea mult vechimea acestora si nu tii cont ca a aparut modelul X si alte Plusuri, la fel ca mine.

Samsung J5 este in continure foarte bun cat si Huawei p20

| RpxOnAir a răspuns:

J7 2017, Huawei p10 lite, Samsung a6

| Lucian2473 a răspuns:

Te uiti al telefonul a carui camera are cei mai multi MP. De preferat si cu doua camere in spate.

| XminyoongiXx a răspuns:

P20 lite a scăzut la 1300, mi se pare destul de convenabil. Cel mai bun mid-range de pe piata la ora actuală, părerea mea!

Bula
| Bula a răspuns:

Cumpara-ti o camera foto de "palma" + un telefon oarecare pentru convorbire.
Oricare camera foto ieftina face poze si chiar si filmari mai bune chiar si decat telefoanele scumpe, dar costa mult mai putin (din 6-700 lei poti cumpara o camera buna).

| Superior a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......droid-one/
-Brand Xiaomi (top 3 vanzari in lume)
-Performante foarte bune (octa core, 6GB RAM)
-Ecran 6 inch.
-Camera dubla pe spate + blitz dual tone
-Ecran fullhd (Xiaomi fac ecrane ireprosabile)
-Protectie ecran Corning Gorilla Glass 5 si carcasa realizata din aluminiu
-Android One (un avantaj suprem cand vine vorba despre comparatia acestui model cu altul)
-Memorie interna 128GB
-O gramada de senzori, printre care si senzorul de amprenta
-Viteze internet 4G
Poti incerca si https://www.pcgarage.ro/......era-black/
care e mai slab la specs. dar are baterie mai mare

suntserios
| suntserios a răspuns:

P10 lite
sau P9
sau p20 lite

| Pinkvanilla9 explică (pentru Bula):

Telefon de convorbire am, tot Huawei e foarte bun, dar caut ceva mai dotat decât cel pe care îl am (e din colecția Y, sper ca nu am greșit cu ceva )

Bula
| Bula a răspuns (pentru Pinkvanilla9):

Iti recomand acest aparat
https://www.evomag.ro/......18092.html
Cu 40 lei in plus poti avea si un total 4 ani garantie, pretul ramanand inca SUB 600 lei!

Am un aparat asemanator (tot Cybershot), dar de generatie putin mai veche (12MPx) pe care-l port cu mine aproape tot timpul pentru instantanee. Face poze excelente, bate telefoanele de la distanta!
Doar pentru evenimente si fotografieri speciale (de la distanta sau nocturne) folosesc un alt aparat DSLR, unde aparatele compacte nu se mai pot folosi din motive evidente.