| gyffy a întrebat:

Doresc sa achizitione un telefon, si nu stiu exact ce sa aleg. Vreau sa raman cu acest telefon o lunga perioada de timp pana cand chiar o sa fie nevoie de un upgrade. Pentru mine nu conteaza Apple/Samsung sau batalia intre brand uri, ma intereseaza cum se misca telefon ul, cum face poze, etc. Vreau o parere ce sa aleg intre Huawei P9, Iphone 6, Iphone SE, S6 edge, A5 2017

3 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

P9 sau P10

| HeliosMetal a răspuns:

P9 pentru calitate sau varianta a doua ar fi SE, nu ti-as recomanda 6/s6 pentru durabilitatea proasta, calitatea mult mai scazuta ca la precedentele modele si durata de viata a bateriei slaba, iar a5 pare un telefon destul de ok din cate am auzit, nu bag mana in foc pentru el insa de p9 si SE stiu de ce sunt in stare si chiar isi merita banii, ramane la latitudinea ta sa alegi

| Machechau a răspuns:

Eu aș alege Samsung, și iphone sunt telefoane super dar nu mă încântă prea mult, Huawei nu aș alege sunt telefoane bune ca și specificați dar nu au viață lungă!