| Mainbug a întrebat:

Ce telefon îmi recomandați la un buget de 1000-1500 lei? Care telefon ar rezista 2 ani așa fara probleme? Samsung nu mai vreau pentru ca am s5 de 3 ani. Ce părere aveți de Huawei, Asus, Lenovo? Care din astea ar fi bune?

13 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Ar fi bine sa te axezi pe un A5 2017 sau pe un Huawei p10 lite.
Daca nu-ti ajunge mai strange niste bani, o sa regreti daca iei ceva mai prost.

| Mainbug explică (pentru Clorox):

Am spus mai sus ca sunt satul de Samsung laughing). Vreau o schimbare, iar p10lite pare chiar fain. Plus ca as vrea sa mă tina

| Clorox a răspuns (pentru Mainbug):

Nu se compara versiunea Android de ls s5 cu A5, este diferenta mare. Faci cum stii, si p10 lite e frumos si bun. Ok atunci, incearca ceva nou, ia-ti p10 lite!

| Mainbug explică (pentru Clorox):

Dar de Lenovo p2 ce parere ai? sau Allview?

| Clorox a răspuns (pentru Mainbug):

Lenovo p2 este mostru, daca iti permiti sa-l iei te rog, fa-o! Arata foarte bine si va reusi sa tina pasul cu telefoanele din prezent si urmatoarele generatii.

| Kiwibibilă a răspuns:

La banii aceştia un Huawei P9 Lite e genial. Costă doar 1000 de lei sau mai putin daca il gasesti la vreo reducere şi merge foarte repede şi poţi descărca o grămadă de aplicaţii fără probleme.
Asus e bun doar la capitolul alimentare din câte ştiu, are baterie de vreo 4300 ceea ce înseamnă că ţine vreo 2 zile dacă umbli pe el continuu şi rezistă mult în timp.
Despre Lenovo nu ştiu prea multe.

| TheNiGhTCoReLV a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nu ai butonat un Zenfone Max 2016?
Iti garantez eu ca nu impresioneaza cu nimic, camera e sub Zenfone 2 Laser(pe care il detin)
Nici sa nu te uiti la el, ai avea la un pret mult mai mic la Xiapmi Redmi 4x care are o baterie de 4100 si un pret mult mai accesibil, dar este si mult mai performant.

| TheNiGhTCoReLV a răspuns (pentru TheNiGhTCoReLV):

Xiaomi Redmi 4x, nu stiu cum am reusit sa pocesc acest nume...

| Kiwibibilă a răspuns (pentru TheNiGhTCoReLV):

Nu am butonat telefonul ăsta, ştiam doar că e lăudat din cauza bateriei.

| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Asus nu, nada nici gand crede-ma pe cuvant(probleme de soft, iar desing-ul la Zenfone 3 e de tot rasul, arata ca un telefon de 200RON)
Eu am un ZE500KL(Zenfone 2 Laser) care are o multime de proble in apeluri si conexiune date.
Cu Lenovo nu am intrat in contact asa ca nu pot spune nimic.
Cat despre Huawei eu ti-as recomanda P9 Lite 2017 sau P10 Lite. Sa fii atenta la an deoarece e o diferenta destul de mare intre P9 Lite 2016 si 2017.
Dar ai mai avea o optiune la Samsung, acel A5 2017 care arata super bine.

| Mainbug explică (pentru TheNiGhTCoReLV):

Chiar mă gândeam la p10 lite. Are un design plăcut

| TheNiGhTCoReLV a răspuns (pentru Mainbug):

Go for it, desi daca iti permiti te-ai mai putea uita si la un A5 2017

Răspuns utilizator avertizat