| KehlaniLipa a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor sau un sfat! Tocmai mi-am spart camera de pe spatele telefonului (iphone) si nu stiu cum sa-l repar! Pot sa fac fotografii si se vede inca doar ca este in ceata iar detaliile nu se mai vad.

3 răspunsuri:
| P4rAd0x a răspuns:

Un $ervice ar fi probabil cea mai buna optiune in cazul tau.

| Bubbleuh a răspuns:

Daca se vede doar mai inceata este bine, nu este cazul sa pierzi bani pe vreun fel de tehnician.

Solutie care a mers si la mama a fost:
1. Iei un castravete, il pisezi intr-o farfurie, strecori zeama intr-un pahar
2. Iei niste mujdei de usturoi (stiu suna a reteta dar nu e), il pisezi si extragi si de la el substanta\
3. Amesteci cele doua foarte bine si cu o pensula,(ai grija aici sa nu pui prea mult), inmuiata usor, dai peste lentila camerei, si aplici astfel din ora in ora, pana ajunge in spatele lentilei, care ii va curata praful de metal ce i s-a blocat in spatele acesteia.

| KehlaniLipa explică (pentru Bubbleuh):

Hahaha. Buna gluma ce sa zic