| ValentinAFM a întrebat:

Am niste casti de la genius care le-am cumparat acum 1 an si mergeau perfect.Cateva luni nu le-am folosit si acum cand am vrut din nou sa le folosesc intr-o casca se aude mai tare si intr-una mai incet.Pana acum nu aveam problemele astea stiti cumva de la ce este?

Răspuns Câştigător
| ishallhelpyou a răspuns:

... trimite-le la garantie, dar ca sa fii sigur baga la telefon si vezi daca este la fel.

cel mai probabil s-a deplasat magnetul de la difuzor si din acest motiv.

se aude si un bocanit/zdrancanit daca le misti brusc?

3 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Este posibil ca in casca cu problema (cea in care se aude incet) cele doua fie sa se atinga si sa se auda mono in ea.

| ValentinAFM explică:

Se aude un dronganit atunci cand misc brusc din ele

| ishallhelpyou a răspuns (pentru ValentinAFM):

Atunci clar s-a dezlipit difuzorul si trebuiesc trimise la garanție.