| nashu40 a întrebat:

Am o intrebare despre chromecast google, cel alb cu telecomanda. Trebuie tinut permanent in priza, la fel cum se tine un router, de exemplu? Adica se intampla ceva daca il scot periodic din priza? Si de fapt, componenta care intra in priza e incarcator sau doar alimentator?
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Chromecast Google, cel alb cu telecomanda, are baterii AAA.
N-am vazut alimentator sau incarcator la el.
Sper ca vorbim de acelasi produs.

| nashu40 explică (pentru dannyel86):

Https://www.emag.ro/......DL1GN7MBM/
asta este, cel din link-ul de sus
stiu ca are baterii AAA, dar alea sunt pentru telecomanda

| dannyel86 a răspuns (pentru nashu40):

In descrierea de pe eMAG apare aceasta mentiune:
*Produsul nu vine cu adaptor de priza pentru Europa, acesta se poate alimenta direct de la mufa USB a televizorului.
In concluzie, nu are nevoie de alimentare la priza, iar cand nu il folosesti poate fi deconectat de la televizor.