| Broadband a întrebat:

Am o problema..asa zic eu. cu un Nikon l25.
imi focalizeaza doar in centru, adica doar acolo se vede clar poza si pe margini se vede tinat in ceata. ce-i care mai aveti camera foto Nikon l25 spuneti-mi daca va confruntati cu asa ceva? aparatul e nou setarile sunt default in modul easy la calitate maxima 10mpx.cand fac poze cu zoom nu am probleme ies super doar fara zoom pe margini ies in ceata. uitati aici o poza, mariti si vedeti ce urat se vede in stanga sus si jos..in centru se vede foarte clar :) http://img521.imageshack.us/img521/209/dscn0218b.jpg

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. da reset la setari;
2. verifica setarile si vezi pe ce mod il folosesti, ca am impresia ca-l folosesti pe macro si de asta focalizeaza numai pe mijloc.
3. cauta setarile unde apar punctele de focalizare pe tot ecranul si nu numai dreptunghiul pe mijloc.
4. daca nici asa nu merge, mergi la magazinul de unde l-ai luat si vezi ce spun baietii de la service!