| MihailBusu a întrebat:

Am un Nikon COOLPIX S3000 cand vreau sa fac o poza se vede in ceata imaginea. Iar cand dau zoom se vede mai clar. Stie cineva daca este stricata vreo piesa sau este din setari?

6 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Dezactiveaza modul macro si sterge lentila aparatului foto

| MihailBusu explică (pentru pbsolver):

Nu merge sad

| pbsolver a răspuns (pentru MihailBusu):

Ce nu merge? sa dezactivezi macro si sa stergi lentila aparatului foto? incearca o resetare la setarile din fabrica: Meniu->Setari (iconita cu cheia mecanica, sub iconita camerei foto)-> Reset all

| MihailBusu explică (pentru pbsolver):

Da tot asa se vede straight face

| pbsolver a răspuns (pentru MihailBusu):

Ai facut resetare la setarile din fabrica si se vede la fel? sigur te-ai uitat sa nu fie lentila murdara/manjita?

| MihailBusu explică (pentru pbsolver):

DA