| Girly97 a întrebat:

Am o problema cu Facebook. Am primit aseara un email de la Facebook in care imi spune ca as fi incercat sa ma conectez dar nu am reusit si imi spuneau sa dau click pe "conecteaza-te din nou pe Facebook" ca sa ma conecteze ei sau sa dau click pe "anunta-ne" daca nu am incercat sa ma conectez. Mi-e teama ca ceva s-a intamplat cu contul meu si nu stiu ce sa fac. Ce parere aveti? O fi vreun hacker?

4 răspunsuri:
| IonelaBeaut2 a răspuns:

Schimbati parola de la Facebook cu numărul de telefon sau email, si seteaza sa ti se deconecteze contul de pe toate dispozitivele.

| Andersen2k18 a răspuns:

Schimba parola, si nu te mai conecta pe pc automat. Daca ti-ar fi spart contul cineva, nu ai mai fi primit acel mail. Puteai sa intri pe cont, dar aveai totul sters.S-au de regula, prieteni tai ar fi primit mesaje suspecte.Ai grija, schimbati parola odata la 2-3 luni.

| udrescuf a răspuns:

Da cineva incearca sa se conecteze la contul teu de Facebook, schimba parola si emailul.

Bula
| Bula a răspuns:

Verifica intai de la ce adresa de e-mail a venit acel anunt!
Daca adresa respectiva nu contine numele sitelui (...@facebook.com ) atunci mai mult ca sigur vor sa-ti fure numele si parola de intrare, adica sa-ti sparga usor contul cu datele date - chiar de tine!

Daca poti intra in contul tau in modul normal, atunci SIGUR este FURT DE IDENTITATE.