| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu Facebook. Azi i s-a resetat telefonul fratelui meu de tot. Si dupa ce s-a aprins a vrut sa se conecteze pe Facebook, contul lui de Facebook fiind creeat cu numarul, numar pe care este si contul meu. Contul meu de Facebook avand si un email, dar a fratelui meu nu. Deci pe numarul meu sunt doua conturi de Facebook. Ciudat este ca pe el nu il lasa sa se conecteze cu numarul, gen pune numarul meu si parola si scrie ca e parola incorecta, apoi dau sa se reseteze parola, se reseataza parola contului meu. Intrebarea mea este cum sa il conectez pe contul lui cu numarul meu, contul lui nefiind creeat si cu o adresa email. Mersi.

2 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Trebuie să aibă un link ceva,în afara de Nr. Intra pe contul tău,caută i contul lui,daca acesta nu e dezactivat,caută unde îi scrie "de unde se afla, relația, școala, etc'. Pe acolo scrie si email, copiază ceea ce ți da la email cu tot cu @ și pune l in bara de intrare pe Facebook cu parola pe care a avut-o. Daca nu a schimbat parola și știe sigur că aceea e, nu are cum sa nu meargă. Așa am pățit o și eu, m-am înregistrat doar cu Nr, dar aveam și un email. Mai exact acel email, e o parte din link ul sau de la Facebook. Adică atunci când cauți un Facebook, îți apare și link ul contului.

| DaniTDCI a răspuns:

Intrebare fantoma.