| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu Facebook, am un cont de mai bine de 6 ani care era asociat cu adresa mea de mail, dar si nu numarul de telefon. Problema este ca am creat inca un cont de Facebook si am introdus si numarul de telefon din greseala, iar acum merge sa ma loghez doar cu adresa de mail, nu mai pot folosi numarul de telefon, iar celalalt cont a fost dezactivat din cauza la nu stiu ce de securitate. Aveti idee cum as putea rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Contul al doilea a fost dezactivat pentru ca ai voie sa ai un singur cont de persoana. Daca ai bagat acelasi nr. de telefon le-ai aratat clar ca faci al doilea cont. Facebook incearca sa limiteze conturile false sau duble.

4 răspunsuri:
| antonimilk a răspuns:

Nu trebuia sa asociezi 2 conturi pe același mail sau același nr.
Probabil poți să le dai mesaj la astia de la Facebook și să le spui că tu ești, sau sa faci teste de securitate confirmând cu diferite coduri etc. Mai mult nu știu.
Îmi pare rau pentru tine dar contul cel mai important pentru tine mai exista?

| PainTech a răspuns:

Nu poti avea 2 conturi care folosesc acelasi numar de telefon. Chiar daca contul anterior a fost dezactivat inca mai apare in baza de date.

| RobertMoon a răspuns (pentru antonimilk):

Contul important există. Nu exista cel nou, iar numărul de telefon nu îl mai pot folosi ca înainte să mă loghez la cel vechi, ci doar adresa de email.

| antonimilk a răspuns (pentru RobertMoon):

E bine că inca ai acces la el, e bine, nu l-ai pierdut măcar.