| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Am o problema cu sunetul din PC. Imi apare eroarea: No output audio device is installed. La driverele de sunet toate is cu semnul exclamarii. Nu merge sale reinstalez. Aici e problema: in Safe Mode imi arata ca merg, ca is instalate, iar in Windows Normally nu merg, is cu semnul exclamarii. Ce solutii stiti? Oare trebuie sa schimb windowsul? (Am windows7) Astept sfaturi.

3 răspunsuri:
| AtomicTH a răspuns:

Parere personala : Incearca sa dezinstalezi driverele de sunet ( asta daca mai stii de unde sa faci rost din nou de ele ) si sa le pui la loc. Banuiesc ca troubleshoot-ul nu a fost de prea mare folos. Bafta!

Bula
| Bula a răspuns:

In Device Manager primesti explicatiile, dand click pe denumirea device-urilor cu semn de exclamare.
Acele semne, de obicei, apar daca este conflict intre porturile folosite sau daca driverele nu sunt potrivite pentru placa de sunet.
Sterge (dezinstaleaza) driverele actuale si dupa restartare instaleaza-le pe cele date de fabricantul placii de sunet!

| danutzu96 a răspuns:

Dezinstaleaza tot ce ai instalat la sunet din device manager si instaleaza 3dpchip (functioneaza in 90% din cazuri ) si descarci driverul de acolo. Mai poti cauta si la producator sau google drvierul daca stii modelul (sau il afli).