| Andrei_Nicola_1990 a întrebat:

Am o problema de compilare in c++, in CodeBlocks. Am încercat până și banalitatea de Hello World si nu merge; Mi se deschide stl_algobase.h si primesc mesajele error: expected unqualified-id before '{' token si error: 'random access_iterator_tag' was not declared in this scope. Deci ce spuneți, dacă puteți să mă rezolvați?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Reinstaleaza MinGW
2. Fa de la zero proiectul
3. Daca tot nu merge, reinstaleaza Code::Blocks si vezi sa fie ultima versiune atat sine cat si MinGW.