| infinitespiral a întrebat:

Hey ce inseamna in C++ eroarea:expected unqualified-id before'{' token?
programul e asta:
#include
int main();
using namespace std;
{
cout

3 răspunsuri:
| as89f74ks a răspuns:

Http://www.w3schools.com/html/html_entities.asp

Pentru a putea include pe TPU semnul < in postarea ta, trebuie sa-l scrii format din acele 4 caractere pe care browser-ul le va transforma automat in semnul <
Editeaza-ti intrebarea cum am sugerat astfel incat sa putem vedea eroarea in programul ala, ori fa o captura de ecran si posteaz-o pe un host de poze(imageshack, imgur, etc.) si pune link aici.

| infinitespiral explică (pentru as89f74ks):

Aaaa gata mi-am dat seama
am pus int main () inainte de using namespace std.Dar totusi am o intrebare ce face acest namespace std?