| Antonies a întrebat:

Am o problema la internet. la router merge, dar pe calculator scrie "An Ethernet cable is not properly plugged in pe might ne broken. " Asta e eroarea. Am verificat cablurile și sunt băgate bine și în router dar și în calculator.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drivere? Reporneste placuta aia din calculator.
Ahhh...verifica daca face contact in spate la calculator, ar trebui sa se aprinde niste luminite verde/portocaliu.
Altceva nu prea ar fi, incerca alt port la router daca ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate e firul stricat.

Bula
| Bula a răspuns:

Opreste din priza routerul si calculatorul, scoate mufele cablului care le conecteaza si inverseaza-le cele doua capete. Porneste din nou sistemul dupa ce le-ai bagat din nou in priza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click dreapta pe iconita cu wi-fi si alegi Troubleshoot Problem si vezi ce iti spune.

| Antonies explică (pentru anonim_4396):

Am spus ce îmi spune.