| HwK94 a întrebat:

Am o problema la pc. imi apare blue screen od death(bsod) cu eroarea 0x000007B cand instalez un windows(am incercat xp, 7, si vista si nici unu nu merge), am unmblat in bios si nu gasesc sata controller, apropo am sistem desktop nu laptop... si nu stiu cum sa scap de problema asceasta care ma dispera. \\Ajutor va rog

4 răspunsuri:
| ionutadr97 a răspuns:

Da o problema BSoD este destul de nasoala si se datoreaza si apara in caz ca nu ai spatiu suficient pe C (este plin complet) sau ai virusi sau chiar softuri instalate incorect...

Ce ai facut ultima oara si dupa nu a mers?

| SasNetRomania a răspuns:

Mi este vorba de spatiu, cand nu mai e spatiu iti da eroare nu bsod LOLZ
in primul rand spune configuratia ta.
in al2lea rand cate placute de rami ai?
daca ai ami multe testeazale pe rand fiecare cu windowsul.
schimba firu de la hard.

| HwK94 explică (pentru SasNetRomania):

Placa de baza abit kn9, procesor amd athlon 64 3500+, placa video nVIDIA 7100 gs, 1 gb ram. este o singura placuta de ram nu mai multe, ajuta-ma te rog nu stiu ce sa-i mai fac

| SasNetRomania a răspuns (pentru HwK94):

Este un pc destul de vechi. posibil sa fie hardul.
schimba firele, curata-l de praf si reincearca