| Petrache_Adrian_1998 a întrebat:

Buna seara lume,vin si eu cu o problema, recent am incercat sa instalez windows-ul pe un laptop, totul a mers perfect pana la creerea partitilor, ma lasa sa le fac dar nu ma lasa sa instalez windowsul,am incercate cu winsows xp, vista si 7 nu ma lasa nici decum sa instalez, vreun windows.
Eroarea ar fi ceva de genul "This computer hardware may not suport booting to this disk. Ensure that the disk controller is enabled in the computer BIOS menu" nu-mi dau seama la cese refera aceasta eroare, va rog o mana de ajutor, ofer funda, multumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Hard disk-ul pe care vreui sa instalezi nu este cuprins pe lista dispozitivelor din ordinea de bootare.
Pentru un specialist nu este problema, dar daca nu te pricepi si dereglezi BIOS-ul, atunci risti sa nu mai poti porni calculatorul, ca acum.
Cauta pe cineva care se pricepe, sa-ti remedieze reglajele BIOS-ului.

| Petrache_Adrian_1998 explică:

Nu ati putea sa-mi explicati dvs? nu as vrea sa mai apelezla vreun specialist, multumesc anticipat
Precizez ca modelul este un Acer Aspire 3661VLMI