| Ioan489 a întrebat:

Am o unitate pc care dupa cateva minute de functionare incepe sa bipaie in continu, se mai intrerupe dar tot bipaie si unitatea functioneaza absolut fara nici o problema. Am incercat sa mai apas pe piese pentru a ma asigura ca sunt bine cuplate dar nimic. Ce o avea? Ce pot sa-i fac? Ar trebui sa verific ceva anume in bios?

3 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Vezi ca s-ar putea sa fie procesorul supraincalzit. Din bios poti modifica erorile.
Eu cred ca procesorul sa nu aiba pasta si sa se supraincalzeasca daca unitatea nu e plina de praf.
Poate mai fi si ram-ii, vreo placuta sa se duca dar acolo ti-ar da si restart la pc.

| Intruder19 a răspuns:

Cel mai probabil ai activat in bios o alarma cand procesorul trece de o anumita temperatura.

| mudokins78 a răspuns:

Unul din rami e defect, daca ar fi fost procesorul supraincalzit s-ar fi oprit pc fara averetizare!