| Alex a întrebat:

Am router vechi fara wireless montat la intrare in casa pentru 3 camere si am un calculator (PC) si un laptop. Am luat Wireless N Home Router de la D-Link si setat pe router cel nou internetul. Calcutorul nu recunoaste internetul fara router cel nou si e bagat la priza de net. Dar laptopul primeste internetul prin wireless de la routerul cel nou. De ce nu recunoaste calculatorul netul fara sa fie conectat la router cu wireless?

1 răspuns:
| TricksPericuloase a răspuns:

PC-ul tau probabil nu are retea wireless. doar retea prin cablu(asa am si eu ) iar cam toate leptopurile vin dotate cu asa ceva. nu fi suparatwinking