| Bogdy4Boss a întrebat:

am si eu un router wireless TP-LINK si fratele meu mai mic a umblat la fire (nu stiu ce a vrut sa faca) si nu mai mergea.
Tatal meu fara sa se priceapa a dat reset la wireless (eu nu eram acasa).
Eu cand am ajuns acas nu mai mergea nici la calculator internetul, nu mergea nici la laptop si telefon wireless-ul.
Am aranjat firele cum trebuie si degeaba nu merge nici pe calculator netul iar pe laptop cand ma conectez la wireless imi arata ca sunt conectat dar nu primesc net.
Dar daca pun calculatorul pe direct imi merge internet-ul dar eu nu vreau asa ca ar trebui sa impart un calculator-ul cu fratele meu deoarece decat unu poti conecta pe direct la net (eu primesc internet de la RDS).
Va rog eu frumos ajutati-ma cum sa fac sa mearga wireless-ul!

PS: cel mai bun si rapid raspuns primeste funda+vot.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci iarasi configurarea router-ului, asa cum ai facut-o de prima data.

4 răspunsuri:
| DarkLord12 a răspuns:

Baga firele si are un buton mic in spate sau depinde de router, iti trebuie un ac sau scobitoare, si tine 12-13 secunde sa se restarteze iar, problema e ca a fost restartat cand cablul de net nu a fost inauntru, si adresa se ip de la router s-a schimbat si cea de la cablu a ramas tot aia. Funda? happy

| Bogdy4Boss explică (pentru DarkLord12):

Nu merge am incercat cum ai spus am facut firele cum trebuia si am tinut apasat pe butonu de reset si n-am avut nev de scobitoare ca e un buton micut.
Si tot nu merge nu stiu ce sa fac! sad

| Bogdy4Boss explică (pentru Bogdy4Boss):

Ms am rezolvat big grin