| PressStart a întrebat:

Am scapat telefonul in apa si s-a stricat display-ul, am cumparat altul si telefonul merge perfect dar chiar si cu cel nou luminozitatea la telefon e foarte scazuta si no o pot creste in nici un fel, luminozitatea se schmba doar putin cand o dau de pe intunecat putin inspre luminat, ca si cum as da pe o treapta de la 1 la 10 pana la 2, de la 2 ori cat as creste luminozitatea nu se schimba. Uneori ecranul licareste si luminozitatea creste singura insa nu si nivelul acesteia in sine, de obicei creste random atunci cand folosesc touchscreenul, nu e pe modul de luminozitate automata si nu e pe dark mode, este foarte frustrant si ingrijorator sibmai repet odata ca sunt 100% sigur ca nu e de la display in sine fiindca asa facea si cel vechi tocmai de aia am crezut ca e stricat sinl-am inlocuit. Bateria e oknavand in vedere ca se incarca bine si da voltajul corespunzator la placa de baza. Va rog ajutor. crying

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Pai daca spui ca telefonul nu este pe reglare automata si nici pe modul de citire si spui ca luminozitatea crește fara motiv cand umbli pe telefon inseamna ca ori noul display este de proastă calitate ori nu a fost montat cum trebuie si nu face contact cum trebuie pe placa de bază ori are o problema senzorul de proximitate, desi nu ar trebui sa aiba treaba din moment ce nu e dat pe reglare automata ori o problemă la placa de baza sau cei la care te-ai dus sa iti schimbe display-ul, ți-au lăsat acelasi display si ti-au spus ca l-au înlocuit ( asta in caz ca nu l-ai schimbat tu ).

| PressStart explică (pentru AlexElektro1987):

Eu l-am schimbat, asa facea si cu display-ul vechi, cel stricat de la apa inainte sa il schimb. Uneori se lumineaza singur random, dar cel mai enervant lucru este ca, daca vreau sa umblu iar la display trebuie sa scot bateria, fiindca contactul e sub baterie, mersi oricum, te salut.

1 răspuns: