| Z13ENT a întrebat:

Am schimbat firma de cablu si cand au venit sa imi instaleze, eu nu eram acasa. Cred ca mi au facut setarile direct prin router iar acum, daca vreau sa conectez cablul direct in pc, imi da eroare in legatura cu IP-ul. Ma poate ajuta cineva? Multumesc

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ce eroare? Ce fel de conexiune ai? conectare prin adresa mac sau pppope?

| Z13ENT explică (pentru Intruder19):

Conexiune automata, nu ppope. "Local area connection doesn't have a valid ip configuration"

| Intruder19 a răspuns (pentru Z13ENT):

O sa fie nevoie sa modifici adresa mac a placii de retea cu cea a routerului pentru ca autentificare se face pe baza de mac.

De ce vrei sa conectezi pc-ul direct si nu prin router?

| Z13ENT explică (pentru Intruder19):

Cred ca am un router praf pentru ca pe el am download in torr.ent de 3MB/s si pe direct de 11. Aceeasi problema o aveam si la cealalalta firma, deci cred ca e de la router