| uFkDowN a întrebat:

Am si eu o problema cu conectarea le wireless-ul meu. Pana acum a mers perfect ma conectam de pe laptop (windows sp2 ) fara probleme. Am vrut sa mut routerul dar m-am razgandit si doar l-am bagat din nou in priza (Pana acum il tineam doar in priza ). Acum nu mai merge sa ma conectez la el spunand " Acquiring network adress ". Dar merge sa ma conectez la alti vecini wireless. Am incercat si de pe alte laptopuri sa ma conectez pe wirlessul meu si merge. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Sorinutsu a răspuns:

Salut, o sa ti explic mai pe larg ce are router-ul tau, laptop-ul are dificultăți în a obține o adresă IP de la router (DHCP), ai net prin fir sau modem? vezi sa fie DHCP pe automatic, client DNS tot pe automatic, dai un reset la router, are o gaurica in spate, baga ceva acolo si se restarteaza, scoate cablu din spate lasa l 60 sec si baga-l iar, trebuie sa mearga. eu zis sa i dai un reset si va merge, tu incearca toate variantele si daca nu merge, revino cu edit, succes