| NederLand a întrebat:

am si eu un wireless router INTELLINET si ma distrez cu el la maxim ca nu pot sa ii dau de cap. Il bag in priza, ii bag cablul de la net in spate, mi se aprind toate becurile in fata exact asa cum trebuie, laptopul si cu telefonul mi-l depisteaza ca si router, dar atunci cand vreau sa ma conectez cu el, imi accepta conectarea si imi spune ca s-a conectat cu el, dar pe net nu merge deloc, imi spune eraore. ( routerul l-am avut pana acum in alta parte si acolo a mers super bine deci nu e stricat ).

Funda tongue

5 răspunsuri:
| ByteCode a răspuns:

Ce provider de internet ai?

| ByteCode a răspuns:

Adica firma de la care ai netu. RDS, UPC, retea de cartier?

| NederLand explică (pentru ByteCode):

Am internet de la RDS big grin

| ByteCode a răspuns:

Ziceai ca l-ai avut in alta parte pana acum si mergea. Tot la RDS se conecta? La RDS trebuie sa te conectezi cu user si parola, trebuie sa verifici in setarile routerului daca are trecute user si parola.