| ClaUdYa_7551 a întrebat:

Am incercat sa ma conectez la o retea wireless si nu ma lasa imi zice "acquiring network address" ce sa fac ca sa mearga?

2 răspunsuri:
| m5789932 a răspuns:

Daca adresa e protejata, adica are o parola cauta un program in acest sens; (cred ca ai adaptor wirelles, sau ai laptop care are inclus aceasta tehnologie)

| mirceas a răspuns:

Daca acea retea este codata nu ai sa poti fara o parola data, daca nu s-ar putea ca semnalul sa fie ff slab, sau nu ai instalata placa wireless sau adaptorul wireless in calc.