| Bogdan549 a întrebat:

Am si eu o problema cu un Samsung galaxy tab 3 lite SM-T110. De ceva vreme imi tot face probleme cu sistemul si as vrea sa reinstalez Android-ul pe ea, dar problema e ca nu stiu unde pot gasi un rom mai stabil si fara atatea tampenii ca cel original cu add-on-urile Samsung. Cine imi poate recomanda un ROM cat mai deosebit care sa avantajeze mai mult tableta si vreo metoda foarte rapida de a-l instala?

10 răspunsuri:
| Mocanu_Vladik_2002 a răspuns:

Pentru ați instala un alt rom trebuie să ai bootloaderul deblocat, sa instalezi un recovery custom și ai să poți flashui (instala) romul. Eu îți recomand să îți iei romul de la cyanogenmod deoarece vine doar cu aplicațiile de baza ale androidului și nu va lagui la fel de tare că un software de la un producător. Eu la telefon folosesc cyanogenmod 14( Android 7), dar că să ai și appsurile de la Google trebuie să downloadezi și gapps( Google apps)și să le instalezi o data cu romul. Eu multă bătaie de cap, dar merita

| SebiSeringa a răspuns:

Da-i un hard reset.

| Bogdan549 explică (pentru Mocanu_Vladik_2002):

Daca poti sa-mi dai si un link pentru modelul tabletei ca nu am gasit

| Mocanu_Vladik_2002 a răspuns (pentru Bogdan549):

Https://devs-lab.com/cyanogenmod-12-1-rom-for-samsung-galaxy-tab-3-7-0.html romul este cyanogenmod 12.1 îl descarci de pe alocația specială și Google play

Funda?

| Bogdan549 explică (pentru Mocanu_Vladik_2002):

Da am tab 3 lite SM-T110 nu Tab 3 ca asa iti dadeam funda

| Mocanu_Vladik_2002 a răspuns (pentru Bogdan549):

Nu-i nimic. E același model și același software, doar de diferențiază mărimea modelului. De aceea în denumirea modelului s-a pus LITE

| Bogdan549 explică (pentru Mocanu_Vladik_2002):

Pai si nu o sa am probleme? din cate am inteles ar fi mici diferente la ele

| Mocanu_Vladik_2002 a răspuns:

Nu cred

| Bogdan549 explică (pentru Mocanu_Vladik_2002):

Ai skype sau discord? daca da da-mi mesaj pe privat cu id-ul tau sa stam de vorba ca poate merge