| npy a întrebat:

Am sterg niste fisiere din greseala de pe un stick, mai exact l-am dat quick format, am incercat sa recuperez fisierele in format doc si pdf cu recuva, le-am recuperat dar, cand le deschis. apar litere in chineza... cum fac sa deschid documentele normal?

1 răspuns:
| Vlad617 a răspuns:

Fisierele sunt duse.
Ai grija sa nu mai stergi accidental ceva. Fa copii de backup in PC sau pe un CD.
Poti sa citesti si pe forumul asta in care pe undeva se zice cum Recuva functioneaza:
https://forum.piriform.com/? showtopic=12382