| anonim_4396 a întrebat:

Am sters multe programe din C, dar tot imi apare acel balon, cum ca nu am spatiu suficient. Ce sa mai fac?

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Cea mai simpla optiune ar fi sa adaugi id-ul *ID STERS* in lista ta de messenger si sa vorbim acolo. happy ***Rapid.Usor.Sigur***
O zi buna! happy

10 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Pune o memorie mai mare

| NickoS a răspuns:

Foloseste CCleaner http://www.softpedia.com/get/Security/Secure-cleaning/CCleaner.shtml ca sa faci curatenie in calculator. Folosind internetul(browser, video etc.) se strang tot felul de fisiere care nu-ti mai folosesc.De exemplu cand vezi video-uri pe youtube acelea iti raman si in calculator.

| w1NNNd a răspuns:

Ia TuneUp 2010 "poate rezolvi ceva cu ala "

| karellen a răspuns:

Un disk cleanup. inclusiv la sectiunea backup & shadow copies

| 334499 a răspuns:

Cu desktop-ul cum stai? e plin?
ai mai putea golii folderul "Temp" din Cbig grinocuments and settings/numele pc-ului tau/Local Settings si folderul Temps din C:Windows

| coddy24 a răspuns:

Pai. ai partitia prea mica. intra in start/run scrie acolo chkdsk (iti va verifica erorile) si mai repara cate o fila pe acolo. sau daca nu instaleaza wind din nou si fa`ti partitia mai mare.

| radumanolescu a răspuns:

Descarca programul CCleaner de pe net si lasa-l sa faca curat.intra pe chat si cauta-l pe Robert Boss http://www.chatromanesc.host10.net/

| bingbang_2869 a răspuns:

Degeaba ai sters programele, daca nu le-ai dezinstalathappy In primul rand, dupa ce stergi ceva, trebuie sa dai Empty, la recycle bin. In al doilea rand si cel mai esential este ca trebuie sa intri in Control Panel --> Add Remove Programs si de acolo vei dezinstala programele, nu stergandu-le folosind tasta Delete happy

| Incubus a răspuns:

In primul rand presupun ca ai cel putin doua partitii:C si D (fara cele indepartabile(optice, prin usb, etc))muzica si filmele le poti stoca linistita in C daca ai spatiu suficient jocurile si progr care nu sunt folosite de Windows in cealalta partitie, daca ai advertisment de spatiu PE PARTITIA C poti muta din ce ai in C in cealalta partitie dar in asa fel incat sa nu le incurci dupa (ori toata muzica (in programul de muzica folosit va trebui sa resetezi dosarul tinta, nu e greu)ori filmele sau jocurile(recomand pentru o mai buna protectie virusi dar si o viteza mai bunicica)sau ce altceva mai ai acolo)ai grija cu programele care daca le muti nu mai merg (ori nu le muti ori le instalezi iar dincolo si le DEZINSTALEZI din C)de obicei windows-ul are novoie de peste un giga liber ca sa functioneze (vista si mai mult)dar il pastreaza doar pentru el in mod automat. Da este nevoie sa golesti cosul ca sa dispara fisierele sterse coplet(si uneori nici asa, adica se pot recupera)iti recomand sa anulezi optiunea de backup a windows-ului din moment ce nu se prea foloseste, probabil nici nu sti ce este aia, din vista dai clic dreapta pe mycomputer si proprietati, selectezi protectie sistem din stanga si la aceiasi categorie deselectezi C-ul si alte partiti daca sunt selectate(voi obtine cel putin 300de mega si pana la15%de partitie)in XP este asemanator si daca sti si un pic de engleza e si mai bine.

| Ea12345 a răspuns:

@NickoS am luat programul, chiar este folositor
@trilulilu89 stau f bine cu desktop-ul.Nu am decat fisierele importante pe el
@bingbang le-am dezinstalat din control panelwinking
@ronnix, sa vedem ce rezolvamtongue