| LeKaAlex a întrebat:

Salut, am un telefon Allview 2 aveam 4 jocuri in care unu l-am sters. Dupa 2 zile am vrut sa iau jocul inapoi si imi apare eroarea asta : Nu exista spatiu suficient pe dispozitivul de stocare extern. Am sters toate jocurile si tot imi apare eroarea asta. Help.

Răspuns Câştigător
| Otto2014 a răspuns:

Cauta pe google play clean master, si cureti cu el.

| LeKaAlex explică (pentru Otto2014):

Multumesc fratica merge big grinDD esti cel mai tare!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l pe geam, vin noaptea extraterestri si ti-l rezolva ei. Poate ti-l inlocuieste cu unul ultra-mega perfomant. big grin

| Rozella a răspuns:

Ai putea sa ii dai un reset din fabrica dar ai risca sa pierzi tot ce ai pe el, insa acest lucru te-ar putea ajuta

| stoubiz a răspuns:

Hello. Pare a fi o problema software, cel mai bine poti fi ajutat chiar de compania Allview.
http://ticket.allview.ro/
Dai click pe linkul deschideti o solictiare noua, si iti vor comunica ei mai exact ce e de facut.

| Gheorghe_Iaconi_1994 a răspuns:

Salut. O problema des intalnita si la mine. Huawei Y300 (Ce am incercat eu) Prima optiune: Setari>gestionati aplicatii>Magazin Google play>Memorie cache>Goliti memoria cache. A doua varianta, schimba locatia de stocare de la Card SD la Stocare interna, instaleaza jocul si pe urma muta jocul din memoria interna pe card, daca nu ai memorie suficienta. a treia optiune, conectezi telefonul la PC (depinde de ce joc vrei sa pui si daca te descurci cu instalarea jocurilor cu cache) cauti jocul respectiv pe net, il descarci si copii mapa cache in telefon>Card SD>mapa obb, apoi copii si apk(jocul respectiv) undeva pe Sd si instalezi. Cam asta fac eu, si acum mai sunt si momente cand nu citeste mapa cache, trebuie sa schimb numele mapei, sa instalez din nou. e interesant cu smartfonurile mai ieftine... oricum succes!