| JuLien a întrebat:

Am tinut calculatorul deschis non-stop cateva luni.si inca il tin... dar de cateva zile imi tot apare blue screen memory dump...stie cineva ce as putea face ca sa nu mai am aceasta problema? (mentionez am windows 7)

Răspuns Câştigător
| Toxic a răspuns:

Informeaza-te http://www.sevenforums.com/......lease.html

8 răspunsuri:
| vladvlad23 a răspuns:

O sa iti bubuie calculatorul daca il mai tii. Cred ca blue screen ala e pentru ca poate incepe sa se arda ceva in el. Asa am patit eu si mi se vedea 4 linii groase pe ecran pentru ca placa si procesorul o puscat.

| Ochiialbastrii a răspuns:

Nujjthinking ar trebui sa mai stingi calulatoru din cand in cand happy parerea mea :*

| danaalexa a răspuns:

Cateva luni:O:O? stinge-l vreo cateva zilethinking

| Just Kiddin' a răspuns:

Probabil calculatorul tau a ajuns aproape de limita superioara de temperatura si asa iti semnaleaza lucrul asta!

uite aici ceva
http://ezinearticles.com/? How-To-Fix-XP-Blue-Screen-Error&id=817736

| NothingImportant200 a răspuns:

NON stop? DA ce ai facut mah cu el deschis?

| JuLien explică:

Procesorul este tinut la o temperatura de 25-27 de grade., placa video la fel...si sistemul are 23 cu sensorul montat deasupra hdd.Deci nu este o problema de supraincalzire!

| Tiesto a răspuns:

Parerea mea: Nul mai tine deschis ca se face praf si o sa-ti para rau ca daca se arde sursa se duc la procesor si daca incepe sa faca flam se duce si la placa video si e distrus...mai inchidel daca vrei sal mai ai.

Pa, pa bafta

| ponturi a răspuns:

Lasa-l fara alimentare cateva ore, apoi deschide-l (daca nu este in garantie) aspira-l scoate bateria de la bios pune-o la loc peste 5 minute si mai mult ca sigur va merge