| PulbereDeStea a întrebat:

Am uitat parola de la e-mail. Am o adresa de e-mail de rezerva si stiu parola la ea. Cum fac sa recuperez parola uitata?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

For security reasons, you need contact Yahoo! Customer Care to help you reset your password.
If you used an alias or profile name, we recommend that you try again with the Yahoo! ID associated with the alias. If not, you can contact Customer Care to help reset your Yahoo! password.
Ceva ai lucrat de ți-o blocat ID-ul din motivele lor paranoice de securitate(de parcă ID-ul de mail ar fi cont bancar sau cineștie ce minune)
îjceracă în 2-4 zile, poate îl deblochează. Dacă nu alt ID(recomand serviciile google sau skype.O să vezi diferența de calitate și da sunt tot gratis pentru uz personal doar)

9 răspunsuri:
| RinXIII a răspuns:

Dai pe " Mi-am uitat parola si acolo este o optiune in care bagi emailul secundar.

| HighDefinition a răspuns:

Apesi pe "Mi-am uitat parola" si acolo tebuie sa completezi niste date dintre care si email-ul secundar. Dupa accea vei primii un mail pe mailul secundar cu parola.
Bafta!

| PulbereDeStea explică (pentru Grimmjow69):

Am facut asa. Imi trimit e-mail pe adresa de rezerva si imi spun sa schimb parola. Dar nu ma lasa.Imi scrie asa: Parola dvs. nu poate fi resetată online.
Din motive de securitate, trebuie să contactaţi serviciul Yahoo! Asistenţă clienţi, care vă va ajuta să resetaţi parola. Dacă aţi folosit un pseudonim sau un nume de profil, vă recomandăm să încercaţi din nou, cu ID-ul Yahoo! asociat pseudonimului. Dacă nu, puteţi contacta echipa de la serviciul Asistenţă clienţi pentru a vă ajuta să resetaţi parola Yahoo!

| DeyCj a răspuns:

Folosești funcția de „mi-am uitat userul sau parola"Accesezi ramura cu„am probleme cu parola" și apoi dacă ți-ai introdus adresa de recovery în setările contului tău de Yahoo te va redirecta automat.Succes

| PulbereDeStea explică (pentru DeyCj):

Dar chiar nu merge. O sa scriu aici toti pasii:
1.sign in to yahoo
2.I can`t access my account
3.I have a problem with my password
4.This protects your account from unauthorized access. My yahoo ID is: si scriu id meu
5.Please reset your password. Send an email to v*********@yahoo.com
6.Check the message sent to you at v*********@yahoo.com to find out what to do next.

Bun, merg si intru pe mail-ul de rezerva. Si aici:
1.am un mail care suna cam asa: You recently requested a password reset for your Yahoo! account. To create a new password, click on the link below:
Reset My Password
This request was made on November 17, 2013 at 05:12am PST.
Regards,
Yahoo! Member Services
2.Dau pe link-ul reset my password
3. Enter a new password for your Yahoo! account. Si introduc parola noua de 2 ori caci asa cere
4.Dau next si imi scrie asa: Your password can’t be reset online.

For security reasons, you need contact Yahoo! Customer Care to help you reset your password.
If you used an alias or profile name, we recommend that you try again with the Yahoo! ID associated with the alias. If not, you can contact Customer Care to help reset your Yahoo! password.

Deci ce ii de facut!
Ajutor va rog.

| Rosianu_Florin_1970 a răspuns:

Nu functioneaza vreau sa ma logez prin contul de facebook dar nu se poate!

| Albert_Jeno_1975 a răspuns:

Vreau sa deschid adresa mea de email

| Voinea_Cory_1964 a răspuns:

Nu am adresa de