| costidcv86 a întrebat:

Am un Acer aspire1640 și am vrut sa reinstalez win7 pe el. Am apucat sa ii dau toate setările care sunt înainte, adică am șters tot și după toate acestea îmi intra acolo unde scrie ca se extind filele dar nu creste de la 0%și pe urma la un momentan îmi da o eroare "a problem has been detected and windows to your computer. If this is the first time you ve seen this stop error screem, these steps:The BIOS in this System is not fully ACPI compliant. Please contact your System vendor for an updated BIOS. TEHNICAL INFORMAȚION:0X000000A5;(0X00000011; 0X00000006; 0X00000000; 0X00000000).

3 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Esti sigur ca windowsul e bun? incearca pe alt pc si vezi daca merge

| flixbuster a răspuns:

Prima chestie e ca acest laptop nu are suport oficial mai sus de Windows XP:

http://www.acer.com/ac/en/GB/content/support-product/77?b=1

Tu zici insa ca ai mai avut Windows 7 instalat pe el. Depinde care versiune Windows 7 RTM sau Windows 7 SP1. La fel, depinde ce versiune instalezi acum.

Ce iti recomand:
1) Instaleaza ultima versiune de BIOS de la URL-ul de mai sus.
2) Incearca sa refaci MBR-ul HDD-ului dupa cum scrie aici:

http://www.dell.com/......-p/3836077

Bula
| Bula a răspuns:

1. Intra in BIOS si verifica la Power Management daca gestionarea ACPI este admisa.
2. La instalare, formateaza partitia unde va fi Windows-ul, sa se stearga toate resturile vechi.