| luminita84 a întrebat:

Am instalat windows apoi am inceput cu driverele. Am instalat ceva cu update bios si mi-a aparut o chestie care nu imi mai da voie sa fac nimic. Nici dupa ce il opresc si incerc reinstalare win nu reusesc. Ecranul este albastru si scrie cu alb: "A problem has and windows has been shut down to prevent damage been detected to computer. the time you've seen this stop error screen restart your computer. this screen appears again follow these steps: your The BIOs in this system is not fully AcPI compliant Please contact system vendor for an updated BIOS. Technical information: OxFFFFFFFFFFD1 5018,0 STOP oxooooooA5 Coxooooooooooooo011, oxooooooooooooooo8. 0000". Ce pot face. Il pot opri doar daca scot bateria din el.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La reinstalare apesi tasta F7 9Nu F6 sau cum scrie acolo). Astefel iti va fi dezactivat automat modul ACPI si poti reinstala win. Atentie, sistemul nu te anunta ca ai apasat tasta F7. Daca nu reusesti asa, intra normal in bios, cauti ACPI si o dezactivezi. Apoi F10 sa salevzi modificarile iar la restart reinstalezi win.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Am instalat windows apoi am inceput cu driverele...si ce treaba ai avut cu BIOS-ul?
BIOS-ul e driver?

| untu a răspuns:

Calculatorul dvs. este pe moarte, dar trebuie sa va duceti cu el la tehnicieni specialisti de la un service-ul autorizat de calculatoare si laptopuri si sa va repare si sa va salveze calculatorul!